Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

uszkodzone gniazdo żarówki podświetlającej panel ogrzewania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • uszkodzone gniazdo żarówki podświetlającej panel ogrzewania

    HTC HD2 jest świetny Wybrałbym ten model z tych dwóch. Mam starszego HTC i jest OK. Nowsze telefony z WM fajnie śmigają i jest bardzo dużo aplikacji na nie, znacznie więcej niż na Androida.

  • #2
    uszkodzone gniazdo żarówki podświetlającej panel ogrzewania

    Witam

    Próbowałem wymienić żaróweczkę od podświetlenia panelu ogrzewania i niestety pękła mi w gnieździe gdy ją wyciągałem.
    Po oczyszczeniu gniazda okazało się, że je uszkodziłem w środku i teraz nowa żaróweczka chociaż jest włożona, nie świeci.

    Czy można dokupić takie gniazdo czy też trzeba cały panel od ogrzewania zmieniać teraz ?
    Norbert

    Komentarz


    • #3
      Witam. W nowszych modelach zamiast żarówki jest LED i zalecają przy uszkodzeniu wymianę CAŁEGO zespołu regulacji ogrzewania w co mi się nie chce wierzyć. Nie rozbierałem tego zespołu całkiem więc nie wiem czy się da ale zawsze można coś pokombinować i wkleić jakąś oprawkę. Polak potrafi i zepsuć i naprawić :wink: Przede wszystkim teraz powinieneś wymontować cały ten zespół i ocenić czy można wymienić tą oprawkę. A ten zespół regulacji używany to chyba nie będzie jakoś koszmarnie drogi, pogadaj tu na forum, daj ogłoszenie w dziale ogłoszeń kupię, pewnie coś się znajdzie. Jak będziesz miał problem z demontażem tego zespołu to napisz, coś Ci wyślę na maila. Powodzenia.
      Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

      Komentarz


      • #4
        Panowie a u mnie zarowka jeszcze swieci ale trzeba czasami walnac w ta czesc deski rozdzielczej przy pokretlach by zapalilo sie. Cos nie styka? Ale choroba gdzie nie styka? Na pewno nie na samej zaroweczce (w srodkowym pokretle) bo ja dociskalem palcami i nic to nie daje. Trzeba walnac z boku w plastik kilka razy i sie zapala. Grzebalem tez reką (od schowka przy popielniczcce wlozylem lape i wymacalem przewody) przy wtyczce idacaj do tej konsoli ale tez jej ruszanie nic nie daje. To co tam nie styka?!

        P.S
        wymiana na LED g... da w skodzie O1, zarowka jako jedyna swieci we wszystkich kierunkach - na tej zasadzie swiatlo sie roznosi przez plastik dalej. Led bedzie tylko swiecil waskim stozkiem w kierunku do przodu i trzeba jakos go zasilic odpowiedno by sie nie spalil. Zarowka pada raz na X lat wiec nie ma co kombinowac.
        +LPG Elpigaz IV gen :-)

        Komentarz


        • #5
          pepiczek, No oczywiście, że nie ma sensu wymiana na LED. Jednak jak ktoś ma taką potrzebę lub konieczność to zobacz chociażby TUTAJ :szeroki_usmiech Jest to jeden z elementów projektu naszego kolegi z forum Modyfikacja zegarów
          Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

          Komentarz


          • #6
            Re: uszkodzone gniazdo żarówki podświetlającej panel ogrzewa

            Zamieszczone przez norbert_2004_0r
            Witam

            Próbowałem wymienić żaróweczkę od podświetlenia panelu ogrzewania i niestety pękła mi w gnieździe gdy ją wyciągałem.
            Po oczyszczeniu gniazda okazało się, że je uszkodziłem w środku i teraz nowa żaróweczka chociaż jest włożona, nie świeci.

            Czy można dokupić takie gniazdo czy też trzeba cały panel od ogrzewania zmieniać teraz ?
            Witam
            mam pytanie, jak sie wymienia taką żarówkę, u mnie również nie świeci, czy cały panel ogrzewania trzeba wyciągnąć?? czy jakoś inaczej można tam dojść np. przez ten mały schowek ponad panelem??
            1.9 TDI 4x4

            Komentarz


            • #7
              Re: uszkodzone gniazdo żarówki podświetlającej panel ogrzewa

              Zamieszczone przez norbert_2004_0r
              Witam
              Witam
              mam pytanie, jak sie wymienia taką żarówkę, u mnie również nie świeci, czy cały panel ogrzewania trzeba wyciągnąć?? czy jakoś inaczej można tam dojść np. przez ten mały schowek ponad panelem??
              W octavia I to pokretlo od nawiewu, lapiesz mocno i ciaaaagniesz do siebie, wylazi i widzisz zarowke, teraz pytanie jak chwycic zarowke aby ja wyciagnac ale nie potrzaskac w drobny mak? Jakies mini cazki pokryte gumą? Uwazac bo zarowka z natury delikatna co widac po wiadomosci od forumowicza wyzej...
              +LPG Elpigaz IV gen :-)

              Komentarz


              • #8
                Koledzy...poszukajcie na Forum OCP ..jest ten wątek nawet ze zdjęciami jak wymianiać żarówkę...

                Zamieszczone przez pepiczek
                pokretlo od nawiewu, lapiesz mocno i ciaaaagniesz do siebie, wylazi i widzisz zarowke, teraz pytanie jak chwycic zarowke aby ja wyciagnac ale nie potrzaskac w drobny mak? Jakies mini cazki pokryte gumą? Uwazac bo zarowka z natury delikatna
                ...ja też zmieniałem..dokładnie tak jak pepiczek pisze...co dożarówki ...można spróbować mini cążkami...ja zabrałem, żonie... :szeroki_usmiech ...i niestety trzeba je jakoś owinąć delikatnie czymś szorskim...gumowym...bo inaczej ślizgają się na żarówce...ew można użyć kawałka wężyka gumowego o dobranej średnicy do żarowki i wtedy delikatnie posiagać..nie szarpać nic na siłę...
                Zamieszczone przez Jeżyk
                W nowszych modelach zamiast żarówki jest LED
                ...ja mam O1 kupiona w styczniu...ma żarówkę...może chodzi o O2.

                [ Dodano: Wto 24 Lis, 09 21:30 ]
                a tu prosze cały wątek i fotoreportaż o wymianie żarówki...

                Link
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #9
                  wymieniałem dzisiaj żarówkę w panelu ogrzewania 2min i świeci aż milo.
                  ktorys z kolegów na forum pisał ze dobra jest słomka z soczków i faktycznie działa

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak ale nikt nie rozwiazal problemu ze czasami nie swieci - wystarczy lekko pie...ć w bok konsoli i co -> świeci, aż do czasu aż znów samo zgaśnie. Gdzieś nie ma styku. ALE GDZIE? Widzialem posty od ludzi z tym problemem na forum... u mnie zarowka jest ok tylko gdzies nie ma styku :/ Macanie lapa "od tylu" przez schowek pod pokretlami nic nie daje, brak styku jakby byl tam to by sie zaswiecilo a u mnie nic. Jedynie suka rozumie polecenia wydane pięścią... a raczej kobiet nie bije wiec pomozcie z tym
                    +LPG Elpigaz IV gen :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      zarowkA

                      najlepiej wyciąg cały panel i zobacz czy wszystko masz dobrze podłączone jak sam pisze stukanie pomaga na chwile

                      Komentarz


                      • #12
                        A gdzie sa sruby by to wyjac?
                        +LPG Elpigaz IV gen :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          a co do sposobu wyjęcia żarówki ja zrobiłem tak, POXIPOL nałozylem na zapałke, zapałke delikatnie wsunełem i przytknełem do żarówki i po 10min wyciagnełem bez problemu. pozdr

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X